TÜM YAZILARI

Kurultay Gazetesi

Dünden Yarına Doğru
Neden Yanyana Değiliz
Güneydoğu Neden Böyle
Senet Mafyası Hakkında
Öğrenci Hareketleri
İdeal Askerleri Ve...
Bir Bayrak Rüzgâr...
Haydi Bu Oyunu Bozalım
Takke Düştü
MHP Gelecekten...
Özelleştirme Bakü...
İhtiras Kimin Diyeti ki...

Vadettiğimiz...

Burjuva Solcular Ve...
Liberalizm - Toplumculuk
Türk'ün Adaleti
Birgün Mutlaka

Bozkurtlar Ve Diğerleri

Ülkücülük Adaleti...
Yazılarımdan
Buzdağının İhtişamı
Eğri Yolda Doğru...
Siyasette Cironto Olmaz
Kim Kazanacak Yada...
İtidal
Yazık
Susmak Zamanı
Ülkü Ocağımız
6 Temmuz'da Aklanmak
Taşlar Yerine Oturuyor
Yeni Bir Başlangıca...
Yavuz Ve Midillli
Öncelikler
Nafile Gayretler
İl Kongreleri
İst. Kongresine Doğru
Kaderleri Birleştirmek
Olanlar Olabilecekler
Emeklerimiz, Çocuklar...
İst. Kongresi Hakkında
Bozkurt'un Adı MHP
Adrese Teslim Mektuplar
Şayet
Emperyalizmin Tarifeli...

Başkanlık Sistemi ve...

RP nin İki Yüzü
Yerel Yönetimler Yasası
23 Kasım'a Doğru
Başörtüsü, Eşber Ve...
Yiğidin Hakkı
 

KURULTAY GAZETESİ YAZILARI

 

İDEAL ASKERLERİ VE GLADYATÖRLER

13.12.1996

 

ÜLKÜCÜLER  İDEAL  ASKERLERİDİRLER.
 
DOĞUŞ YERİ ÜNİVERSİTELER OLAN,  % 70’İ  AYDIN OLAN  ÜLKÜCÜ HAREKETİ KONTROL EDEBİLECEK SEVİYEDE  ( MİT DAHİL ) BİR DEVLET ÖRGÜTÜ YOKTUR.
 
SÖMÜRGECİLERİN  5. KOL FAALİYETLERİ VE İLLEGAL ÖRGÜTLERİ İLE TÜRK MİLLETİNİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN SAVAŞMAK ÜLKÜCÜ HAREKETİN MİSYONUNUN GEREĞİDİR.
 
“İdeal askerleri” ancak idealleri uğruna ve ölesiye savaşırlar. Bunun mantığını anlayabilmek ancak başka “ideal askerleri” için mümkündür. Bu vasfı olmayanların bu bağlılığı anlayabilmeleri zordur.
 
Doğuş yeri üniversiteler olan, binlerce akademisyeni olan,  % 70’i aydın olan bu hareketi kontrol edebilmek  MİT dahil hiçbir devlet örgütünün haddi değildir. Birebir ilişkiler olabilse dahi bu hareketin geneline atfedilemez.
 
Türk Devleti’nin bekası için,  Türk Milleti’nin hak ve menfaatleri için savaşmak ülkücü hareketin misyonudur. Ülkücüler bu misyonun gereği olarak sayısız terör örgütünün namlularının önüne durmuşlar, göğüslerini siper etmişlerdir. Ülkücüler halde ve geçmişte bu uğurda kendilerine vazife edindikleri herşeyi yapmışlardır. Ama yanlızca kendi değerleri için yapmışlardır.
 
Şimdilerde Amerikan emperyalizminin  5. kol faaliyetlerinde kullandığı bir örgüt olan “GLADİO” nun  Türk Devleti içinde uzantılarının varlığı gündemde ve dolaylı da olsa adı bilinen bazı ülkücülerin bu örgüte hizmet ettiği imajı yayılmak istenmekte.
 
Sömürgecilerin  “GLADİO”su varsa  “GLADYATÖR”leri de vardır mutlak. Fakat bunlar ülkücüler değildir. Çünkü ülkücülük  her türlü emperyalizme karşı her şartta savaşmayı emreder.
 
İspatlanmadığı sürece, ülkücü harekete hizmeti bilinen insanlar için bu tür  “birebir”  ilişkileri de kabul etmeyiz. Ülkücü hareketin bütünüyle böyle bir kontrol altında olduğunu ima eden ifadeler ise aşağılık entrikalardır.
 
Hiçbir hareket yada örgüt bütün mensuplarını her davranışında denetlemek şansına sahip değildir. Hiçbir örgüt yada hareket halde yada geçmişte bünyesinde vazife yapan kişilerden birinin yasa dışı veya ahlak dışı davranışından bütünüyle sorumlu tutulamaz. Hele bu kimse için yapılmazken yanlızca ülkücülerin hemde ispatlanmamış suç yakıştırmaları ile karalanma gayretleri daha da haksız bir davranıştır.
 
Ülkücü hareket tam bağımsızlık isteyen, bunun için radikal çözümler öneren bir “milli kurtuluş hareketi”dir.
 
Bunun içindir ki sömürgeciler ve işbirlikçileri bu hareketin başarılı olmasını engellemek gayretindedirler. Bütün bu yakıştırmalar ve entrikalar bunun içindir. Ama ülkücüler bu oyunları bozacak siyasi kültür ve tecrübeye sahiptirler.
 
Herşeye rağmen, er veya geç,  “Türk Birliği”  tahakkuk edecektir.
 
Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin ! 

A S A M  B Ü L T E N

U F U K  Ö T E S İ
 
Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ