TÜM YAZILARI

Kurultay Gazetesi

Dünden Yarına Doğru
Neden Yanyana Değiliz
Güneydoğu Neden Böyle
Senet Mafyası Hakkında
Öğrenci Hareketleri
İdeal Askerleri Ve...
Bir Bayrak Rüzgâr...
Haydi Bu Oyunu Bozalım
Takke Düştü
MHP Gelecekten...
Özelleştirme Bakü...
İhtiras Kimin Diyeti ki...

Vadettiğimiz...

Burjuva Solcular Ve...
Liberalizm - Toplumculuk
Türk'ün Adaleti
Birgün Mutlaka

Bozkurtlar Ve Diğerleri

Ülkücülük Adaleti...
Yazılarımdan
Buzdağının İhtişamı
Eğri Yolda Doğru...
Siyasette Cironto Olmaz
Kim Kazanacak Yada...
İtidal
Yazık
Susmak Zamanı
Ülkü Ocağımız
6 Temmuz'da Aklanmak
Taşlar Yerine Oturuyor
Yeni Bir Başlangıca...
Yavuz Ve Midillli
Öncelikler
Nafile Gayretler
İl Kongreleri
İst. Kongresine Doğru
Kaderleri Birleştirmek
Olanlar Olabilecekler
Emeklerimiz, Çocuklar...
İst. Kongresi Hakkında
Bozkurt'un Adı MHP
Adrese Teslim Mektuplar
Şayet
Emperyalizmin Tarifeli...

Başkanlık Sistemi ve...

RP nin İki Yüzü
Yerel Yönetimler Yasası
23 Kasım'a Doğru
Başörtüsü, Eşber Ve...
Yiğidin Hakkı
 

KURULTAY GAZETESİ YAZILARI

 

SUSMAK ZAMANI

30.05.1997

 

18 mayısta büyük kongrede ve öncesindeki il-ilçe kongrelerinde bu harekete zulmedenler her gün basına ve televizyonlara konuşuyor.

Yalan yanlış, haksız ve dayanaksız...

Medya zeminindeki her karşı beyan, sempati halkalarındaki seçmen hafızasının unutma temayülünü ortadan kaldırarak bu ihanete çanak tutar.

Ülkücüler için susmak zamanıdır...Bunun idrakindeyiz.

Fakat herkesçe bilinmesi gerekenleri bir defa, sadece ülkücülerin izlediğini bildiğimiz bu zeminde, söylemek icabeder kanaatindeyiz ;

- MHP’den “Türkeş” adını silmek, Türkiye Cumhuriyeti’nden Atatürk adını silmek gibidir.Ne kimsenin buna gücü yeter, ne de kimsenin böyle bir niyeti vardır.

- MHP’ye gerçekten zarar verenler 15-20 yaşlarındaki gençleri basının ve delegelerin üstüne saldırtanlar ve bu gün de gerginliği tırmandıracak haksız ve saldırgan ifadelerle olayların hafızalardan silinmesine, basının gündeminden düşmesine mani olanlardır.
- Adayların ittifakını ülkücü taban ve delegeler istiyordu.Adayların elinde bunu kanıtlayacak çok sayıda fax örneği mevcuttur.

- Yasa gereği 3. tura zaten en çok oyu alan iki aday katılabilecekti.Bu takdirde değişen tek şey bir tur fazla oylamanın kaybettirdiği zaman olacaktı.Delegeler ve izleyiciler zaten günlerdir yorgundular ve kongre çok geç saatlere sarkmıştı.

- Belli kişilerin buyruğu altında hazır kıta olduğu farkedilen, 20 yaş ortalamasındaki gençlerin, üzerlerine sandalyeler fırlattıkları delegeler 40’ın üzerinde bir yaş ortalamasında idiler ve hepsi ateş çemberinden geçmiş insanlardı.Onlardan bir tanesi üzerlerine atılan sandalyeleri kaldırıp geri atmamış, saldırılara cevap vermemiştir.Bu tabiiki idraklerindendir, korktuklarından değil.

...........................................

“Öyle yada böyle, neticede bütün ülkücüler bir gün mutlaka birleşecektir.Biz bunun başbuğumuzun sağlığında, onun denetiminde, sukunetli, taşkın vermeyen bir şekilde olmasını dilerdik.

Şimdi de bu birlikteliğin vakur, adaletli ve ölçülü tavırlarla gerçekleşeceğini umudediyoruz.Ama sevincimizin biraz buruk olacağı muhakkaktır.

Türk Birliği’ne giden yol ülkücülerin iktidarından geçer.Ve iktidar için birlik gerek.Birlik olmalıyız!..Ki iktidar olalım...”

Üç hafta önceki yazımızdan alıntı bu satırlarda endişelerimizden ve umutlarımızdan söz etmiştik.Büyük kongre delegelerinin vakar ve tahammülleri, umutlarımızın dayanaksız olmadığına delildir.Şimdi de her ülkücü aynı hassasiyetle aynı vakarı sergilemelidir.Hukuk işleyecek, taşlar yerine oturacak ve zaman acıları unutturacaktır.Şimdi kaybedilenleri telafi etmek için daha dikkatli olunmalı ve daha çok çalışılmalıdır.

Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin !

A S A M  B Ü L T E N

U F U K  Ö T E S İ
 
Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ