TÜM YAZILARI

Kurultay Gazetesi

Dünden Yarına Doğru
Neden Yanyana Değiliz
Güneydoğu Neden Böyle
Senet Mafyası Hakkında
Öğrenci Hareketleri
İdeal Askerleri Ve...
Bir Bayrak Rüzgâr...
Haydi Bu Oyunu Bozalım
Takke Düştü
MHP Gelecekten...
Özelleştirme Bakü...
İhtiras Kimin Diyeti ki...

Vadettiğimiz...

Burjuva Solcular Ve...
Liberalizm - Toplumculuk
Türk'ün Adaleti
Birgün Mutlaka

Bozkurtlar Ve Diğerleri

Ülkücülük Adaleti...
Yazılarımdan
Buzdağının İhtişamı
Eğri Yolda Doğru...
Siyasette Cironto Olmaz
Kim Kazanacak Yada...
İtidal
Yazık
Susmak Zamanı
Ülkü Ocağımız
6 Temmuz'da Aklanmak
Taşlar Yerine Oturuyor
Yeni Bir Başlangıca...
Yavuz Ve Midillli
Öncelikler
Nafile Gayretler
İl Kongreleri
İst. Kongresine Doğru
Kaderleri Birleştirmek
Olanlar Olabilecekler
Emeklerimiz, Çocuklar...
İst. Kongresi Hakkında
Bozkurt'un Adı MHP
Adrese Teslim Mektuplar
Şayet
Emperyalizmin Tarifeli...

Başkanlık Sistemi ve...

RP nin İki Yüzü
Yerel Yönetimler Yasası
23 Kasım'a Doğru
Başörtüsü, Eşber Ve...
Yiğidin Hakkı
 

KURULTAY GAZETESİ YAZILARI

 

EMEKLERİMİZ, ÇOCUKLARIMIZ, FİDANLARIMIZ

25.08.1997

 

Bu satırlar okunurken MHP’nin İstanbul il kongresi neticelenmiş olacak. Ben, en çok yoğunlaştığım bu konuda sislerin arasından görmek istediği ışığı arayan biri gibiyim yazarken. Ve herkes bu yazıyı okurken ben inşallah aradığı ışığa kavuşmuş birinin mutluluğunda olacağım.

Berrak olarak göremediğim sonucun endişelerinden kurtulmak için yoğunlaştığım konunun dışında gezintiler yapmak istiyorum bu hafta.

.......................................

Hala Tarkan’a öfkeli değilim.

Onun keyif alarak dinlediğim, kliplerini izlediğim, çokça şarkıları var. Sanat müziği konserleri de çok iyiydi. Ama şimdilerde liste başlarına oturan bir şarkısı var ki iğrenç mi iğrenç.

Bu şarkının denetimlerden nasıl geçtiğini bilemiyorum. Şimdi bütün evlerde küçük çocuklar televizyonlardan öğrendikleri bu şarkının nakarat bölümünü söyleyerek geziyorlar, babalar ve anneler misafirlerinin huzurunda olaya nasıl müdahale edecekleri konusunda bocalıyorlar, başkalarının ayıbı yüzünden masum insanların hicaptan yüzleri kızarıyor.

O denetçiler bu sonucu göremiyorlar mıydı?

Ben Tarkan’ın ve benzeri popçuların zaten bu tip şeylerden gocunmayacak ahlak ve kültür yapısında olduklarını biliyorum. Toplumda böyle çokça insanın var olduğunu da biliyorum. Ama daha çok olan mazbut ve masum insanların kendi çocuklarını bu dejenerasyondan korumak arzu ve gayretinde olduklarını da biliyorum.

Emrinde askerlik yaptığımız, kazancımızdan vergiler ödediğimiz “devlet” coğrafi sınırlarımızı olduğu gibi kültürel sınırlarımızı da bu tür tecavüzlerden korumalıdır. Bu, devletin kendi varlığının devamı için de gereklidir.

Şayet olabiliyorsa, ben vatandaş olarak buradan ilgili birimlere şikayetçi olarak başvuruyorum, bu konunun ilgili yasalar çerçevesinde tekrar incelemeye tabi tutulmasını talep ediyorum.

...........................................

PKK ormanlarımızı yakıyor.

Biz bu vahşetin en uç noktalarına, beşik bebelerinin de toplu katliamlarda kurşunlandığında tanık olmuştuk. Şimdi yakılan bir ormanda, ağaçların ve bitki türlerinin yanısıra milyonlarca irili ufaklı canlı da yanarak, acıdan kıvranarak, çığlıklarla can vermektedir. Bozulan ekolojik denge bütün insanlığa zarar verirken PKK’lı olanlar da, onların hayal vaadettikleri insanlar da bundan nasibini alacaktır. Ama bu vahşi ve cani mizaçlı örgütün mensupları dolar ve uyuşturucu kıskacında bütün insani değerlerini kaybetmişlerdir.

Biz bu şeytan müritlerine karşı bir refleks geliştirelim...Bizi neremizde vuruyorlarsa oramızda savunmamızı pekiştirelim. Güneydoğu sınır bölgelerinde Mehmetçik, bizim çocuklarımız, kahpe kurşunlara hedef olduğunda onun lojistik desteği için ne gerekliyse bir fazlasını yapalım, ormanlarımızı yaktıklarında da her çocuğumuz için bir fidan dikelim. Nerede bir orman yansa, bu millet 20 milyon fidan dikmeye borçlu olur o zaman. Ve o zaman, budandıkça gürleşen ağaçlar gibi, her baharda yeni bir orman fışkırır topraklarımızın bağrından. Bizi böyle yaralamak isteyenler de kahırlarından çatlarlar. Ne güzel bir intikam olur.

Haydi...“Her çocuğunuz için bir ağaç dikin.”

Ve bu milletin düşmanları kahırla gebersin ! Onlara lanetler olsun !

Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin !

A S A M  B Ü L T E N

U F U K  Ö T E S İ
 
Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ