TÜM YAZILARI

Kurultay Gazetesi

Dünden Yarına Doğru
Neden Yanyana Değiliz
Güneydoğu Neden Böyle
Senet Mafyası Hakkında
Öğrenci Hareketleri
İdeal Askerleri Ve...
Bir Bayrak Rüzgâr...
Haydi Bu Oyunu Bozalım
Takke Düştü
MHP Gelecekten...
Özelleştirme Bakü...
İhtiras Kimin Diyeti ki...

Vadettiğimiz...

Burjuva Solcular Ve...
Liberalizm - Toplumculuk
Türk'ün Adaleti
Birgün Mutlaka

Bozkurtlar Ve Diğerleri

Ülkücülük Adaleti...
Yazılarımdan
Buzdağının İhtişamı
Eğri Yolda Doğru...
Siyasette Cironto Olmaz
Kim Kazanacak Yada...
İtidal
Yazık
Susmak Zamanı
Ülkü Ocağımız
6 Temmuz'da Aklanmak
Taşlar Yerine Oturuyor
Yeni Bir Başlangıca...
Yavuz Ve Midillli
Öncelikler
Nafile Gayretler
İl Kongreleri
İst. Kongresine Doğru
Kaderleri Birleştirmek
Olanlar Olabilecekler
Emeklerimiz, Çocuklar...
İst. Kongresi Hakkında
Bozkurt'un Adı MHP
Adrese Teslim Mektuplar
Şayet
Emperyalizmin Tarifeli...

Başkanlık Sistemi ve...

RP nin İki Yüzü
Yerel Yönetimler Yasası
23 Kasım'a Doğru
Başörtüsü, Eşber Ve...
Yiğidin Hakkı
 

KURULTAY GAZETESİ YAZILARI

 

BOZKURT'UN ADI MHP

08.09.1997

 

Camiamızın en seçkin yazarlarından, “Türklüğün Yeni Dünya Düzeni” isimli şaheserin de sahibi olan değerli dostum Arslan Bulut bey’in 3 eylül tarihli Ortadoğu’daki köşesinden aynen alıyorum.

“...Deniliyor ki ; Büyük Kurultay’ın yapılabilmesi için MYK’nın karar vermesi gerekiyor.MYK bu kararı vermeyecek! Büyük Kurultay’ın yapılamaması halinde partinin kapatılması söz konusu bile değil.Ancak, Anayasa Mahkemesi’nin ‘ 6 ay içinde Büyük Kurultay’ınızı yapın ‘ diye bir uyarısı gelecek.Tam bu sırada da genel seçim kararı alınırsa, Kurultay yapılmadan şimdiki MYK, hem diğer partilerden biri ile ittifak yapabilecek hem de milletvekili adaylarını belirleyecek.

Yine deniliyor ki ; Böylece, ‘ Devlet Bahçeli bey, bir kongre bile yaptıramadı ‘ fikri öne çıkarılacak.Seçimden sonra 30-40 milletvekili ile parlamentoda gurup kurulacak.Şayet Kurultay bu aşamadan sonra gerçekleşir de, milletvekillerini seçtiren gurup yeni MYK tarafından dışlanırsa, onlar da yeni parti kuracak...”

Bütün bunlar ne demektir !

MYK’nın böyle bir eğilim içinde olduğunu kabul edebilmek mümkün değildir.Neticede “ülkücü” olduğu için MHP’de siyaset yapmayı tercih edenlerin, MHP’yi diğer siyasi partiler gibi bölünebilir zannetmeleri de aklın dışındadır.Çünkü MHP bir ideolojinin siyasi temsil merciidir.İkiye böldüğünüz zaman bu ideolojinin hangi yarısı birine hangi kısmı diğerine kalacaktır?Dahası, ideoloji zaten bir bütündür, bölünebilmesi mümkün değildir.

Ülkücü olduğunu iddia ettiği halde MHP dışında bir başka partide organize olmayı amaç edinenler var ise, var olursa, bizi aldatamazlar.Bir tane “ülkücülük” vardır, o da MHP’nin programına kaynak olan “DOKUZIŞIK”taki ülkücülüktür.Taklitlerin iş yapmıyacağını hala öğrenememiş olanlar da ergeç öğrenirler nasılsa.

Fakat tam istim üstünde iken bu tür badireler, neticede MHP ile birlikte Türklük Dünyası’na zarar vermektedir.

“Bakü-Ceyhan” hala hayata geçememişse benziyen gafil davranışların sonucudur.Gafiller bir gün nadim olsalar bile, bir çok tren kaçmış olur.

Biz biliyoruz ki MHP’nin Merkez Yürütme Kurulu da, Büyük Kongre Delegasyonu da bu tür gafletlere düşmeyecek kadar sağlıklı bir yapıdadır.

Zaten ilgili yasalar ve tüzük hükümleri de gaflet yada ihanet içinde olabileceklere geçit vermeyecek kadar sıhhatlidir.

Heyhat, nefsin gözleri körelttiği zamanlarda bir çok akıllı insanı aptalca ilişkilerde, menfaat çarklarının içinde görebilmekteyiz.Ama Türklüğün yükselişi belli ki kaçınılmaz kaderdir.Son on yıl ‘İlahi Takdir’ in bu doğrultudaki sayısız işaretleriyle dolu geçmiştir.Düşmanın tahribatlarına rağmen, zaferler sevinilecek kadar çoktur.”Türk Birliği” ve Türk’ün Cihan hakimiyeti doğru atılacak birkaç adımın ötesindedir artık.

Türk soyunu artık sığmadığı vadilerden çıkaracak “bozkurt”un adı MHP’dir.

Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin !

A S A M  B Ü L T E N

U F U K  Ö T E S İ
 
Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ