TÜM YAZILARI

Kurultay Gazetesi

Dünden Yarına Doğru
Neden Yanyana Değiliz
Güneydoğu Neden Böyle
Senet Mafyası Hakkında
Öğrenci Hareketleri
İdeal Askerleri Ve...
Bir Bayrak Rüzgâr...
Haydi Bu Oyunu Bozalım
Takke Düştü
MHP Gelecekten...
Özelleştirme Bakü...
İhtiras Kimin Diyeti ki...

Vadettiğimiz...

Burjuva Solcular Ve...
Liberalizm - Toplumculuk
Türk'ün Adaleti
Birgün Mutlaka

Bozkurtlar Ve Diğerleri

Ülkücülük Adaleti...
Yazılarımdan
Buzdağının İhtişamı
Eğri Yolda Doğru...
Siyasette Cironto Olmaz
Kim Kazanacak Yada...
İtidal
Yazık
Susmak Zamanı
Ülkü Ocağımız
6 Temmuz'da Aklanmak
Taşlar Yerine Oturuyor
Yeni Bir Başlangıca...
Yavuz Ve Midillli
Öncelikler
Nafile Gayretler
İl Kongreleri
İst. Kongresine Doğru
Kaderleri Birleştirmek
Olanlar Olabilecekler
Emeklerimiz, Çocuklar...
İst. Kongresi Hakkında
Bozkurt'un Adı MHP
Adrese Teslim Mektuplar
Şayet
Emperyalizmin Tarifeli...

Başkanlık Sistemi ve...

RP nin İki Yüzü
Yerel Yönetimler Yasası
23 Kasım'a Doğru
Başörtüsü, Eşber Ve...
Yiğidin Hakkı
 

KURULTAY GAZETESİ YAZILARI

 

EMPERYALİZMİN TARİFELİ SEFERLERİ

29.09.1997

 

Emperyalizm ülkemize kara, hava, deniz taşıma vasıtaları ile tarifeli seferler başlattı.

Musa Anter treni Türk milletinin yoğun tepkisi üzerine sınırlarımızdan giremeyince, bölücüler parça bölük uçaklarla geldiler ve istediklerini pek bulamadan kuyrukları apışaralarında geri döndüler.

“Sevr”i gömüldüğü yerden çıkarmayı hayal edenler kara ve hava seferlerinden istedikleri neticeyi alamayınca bu kez bir başka kisve ile deniz seferi düzenlediler.

Papazın gemisi Elefteros Venizelos bir Yunan gemisidir.

Şu sıralar ağızları salyalı demeçlerle paçamıza dalaşan Yunanlıların, üçte biri Türk kıyısı olan ve kendilerini de hiç alakadar etmeyen Karadeniz için iyilik düşüneceklerini sanan varsa aptaldır.( Birçok yazısını beğeniyle okuduğum Zeynep Göğüş’ü bu genellemenin dışında tutabilmek isterdim.)

Tam bu seferin öncesinde, internette, tarihin kül olmuş sayfalarındaki Rum-Pontus devletini Türkiye sınırları içinde var gösteren Yunan menşe’li haritaların yayınlanması da tesadüf değildir.Hatta bu sıralar PKK nın karadeniz yaylalarına dönük faaliyetler göstermesi de tesadüf değildir.

Bu nifak gemisinin yolcuları, papazlar, tarihçiler, bir kısım gazeteciler, bazı işadamları ve birkaç avrupalı siyasetçi.

Ve bu seferin sloganı da “Karadeniz’i kurtaralım”...

Sorulduğunda bu “kurtarma”nın çevre amaçlı olduğunu söylüyorlar ama ne denizi kirleten fabrika atıklarına ilişkin bir söylem ve yaptırım gayretleri var ne ekolojik dengeyi bozan bilinçsiz avlanma metodlarını gündeme getiriyorlar.Zaten bu konularda konuşabilecek doğa ve çevrebilimciler yok aralarında.

Trabzon valiliğinden izin alamadıkları için gerçekleştiremedikleri programlarında da çevre ile hiç alakası olmayan manastır ziyareti ve dini törenler var.Niyetlerinin hiçte çevre ile alakalı olmadığı aşikar.

Etnik ve dini bölücülük tohumlarını serpiştirebilmek amaçları için bütün altyapıyı hazırladıklarını sanıyorlardı ama Türk’ün iman dolu göğsüne çarptılar.Ülkücülerin öncülük yaptığı millet direnişi Pontus hayalcilerinin topraklarımıza ayak basmasına izin vermedi

Gemiye davet edilen ve bu konudaki yazılarını ibretle izlediğimiz köşeyazarlarının çoğunun “eski tüfek” solcular olması da manidardır.

6.Filo’nun 3-5 askerini dolmabahçe kıyılarında denize itelediler diye onyıllardır kendilerini halk kahramanıilan edenlerin ne oldu da kıblesi değişti?

Bunlar kimin gemisine binerlerse onun düdüğünü öttürüyorlar.

Şu Aydın Doğan bunlara iyi yapıyor;

Nerede bir eli kalem tutan eski solcu varsa gazetelerinden birinde bir köşe veriyor, iyi de bir maaş, eskiden kapitalizme ve onun ( Aydın Doğan benzeri ) yerli işbirlikçilerine sövüp sayanlar, kurşun atanlar, şimdi onların adına kuru-sıkı atıyorlar. Ne ısmarlanırsa onu yazıyorlar.

Rahmi Koç’a gelince...O bir “Yehova Şahidi”dir.

Herkes onun ne demeye herdefasında böyle kirli bulanık işlerin içinde olduğunu merak ediyor diye bu az bilineni yazdık.

Herşeye rağmen, hırçın Karadeniz, rüzgarlarda dalgalanan Türk bayrağının önünde çırpınarak toprağa kapanmağa sonsuza kadar devam edecektir.

Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin !

A S A M  B Ü L T E N

U F U K  Ö T E S İ
 
Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ