TÜM YAZILARI

Kurultay Gazetesi

Dünden Yarına Doğru
Neden Yanyana Değiliz
Güneydoğu Neden Böyle
Senet Mafyası Hakkında
Öğrenci Hareketleri
İdeal Askerleri Ve...
Bir Bayrak Rüzgâr...
Haydi Bu Oyunu Bozalım
Takke Düştü
MHP Gelecekten...
Özelleştirme Bakü...
İhtiras Kimin Diyeti ki...

Vadettiğimiz...

Burjuva Solcular Ve...
Liberalizm - Toplumculuk
Türk'ün Adaleti
Birgün Mutlaka

Bozkurtlar Ve Diğerleri

Ülkücülük Adaleti...
Yazılarımdan
Buzdağının İhtişamı
Eğri Yolda Doğru...
Siyasette Cironto Olmaz
Kim Kazanacak Yada...
İtidal
Yazık
Susmak Zamanı
Ülkü Ocağımız
6 Temmuz'da Aklanmak
Taşlar Yerine Oturuyor
Yeni Bir Başlangıca...
Yavuz Ve Midillli
Öncelikler
Nafile Gayretler
İl Kongreleri
İst. Kongresine Doğru
Kaderleri Birleştirmek
Olanlar Olabilecekler
Emeklerimiz, Çocuklar...
İst. Kongresi Hakkında
Bozkurt'un Adı MHP
Adrese Teslim Mektuplar
Şayet
Emperyalizmin Tarifeli...

Başkanlık Sistemi ve...

RP nin İki Yüzü
Yerel Yönetimler Yasası
23 Kasım'a Doğru
Başörtüsü, Eşber Ve...
Yiğidin Hakkı
 

KURULTAY GAZETESİ YAZILARI

 

DÜNDEN YARINA DOĞRU

18.10.1996

 

   “Ben, “üçüncü yol”u açmış bulunuyorum. Türkiye’yi kurtaracak yeni yolu işaret ediyorum. “Dokuz ışık” bayrağını her çeşit fırtınaya karşı açmış, dalgalandırıyorum. Şimdi bu bayrağın altına Türk Milleti için hiçbir çıkar düşünmeden çalışacak, ter dökecek “ülkücü”leri çağırıyorum. Milleti için, devleti için, ülküsü için asla almayı düşünmeden, daima vermeyi ve her şeyini vermeyi göze alan fazilet savaşçılarını çağırıyorum. Şöhret, şan duygusuna esir olmadan ve hiçbir şeyden korkmadan feragatle mücadele edecek savaşçıları çağırıyorum. Türk Milleti’ni ilmin önderliğinde yeni ufuklara doğru uçurmak için ayağa kalkmağa çağırıyorum.

                Alparslan TÜRKEŞ – Türkiye’nin Meseleleri. 1968

 

“3. Yol”un savaşçılarına selam olsun.

Çeyrek asrı aşan kavgamızın bu gününde hak ettiğimiz mutlulukların tatmininde olmak dilerdik, ülkemize parlamentosunda ve kabinesinde hizmet verebilmek isterdik. 68 kuşağının adını Kürşat koyduğu çocukları baba oldu, torun Alperen’lerden - Almıla’lardan bazıları okul çağına vardı. Neredeyse otuz yıl oldu ve iktidarsızlığa tahammül artık zor gelmeğe başladı.

Ama bu günümüze de şükür olsun, 250 milyonluk Türk Dünyası’nın büyük kısmının bağımsızlığını görmek nasip oldu, kalanların da bağımsızlıklarını görebilmekten umutluyuz.

Şimdi Dünya Türklüğünün umutla baktığı Türkiye’yi hayallerimizdeki yerine taşımanın sevdasındayız.

Türkiye Cumhuriyeti’ni gelişmiş bir Dünya devleti yapabilmek için, bu ülkenin zenginliklerinden yalnız bu ülkenin insanlarının ve eşit fırsat şartlarında istifade edebildiği, hukukun hakim olduğu, sosyal adalet ve sosyal güvenliğin tam olduğu günler için, yolumuzda, “3. yol” çizgimizde, yürümeğe devam ediyoruz.

Biz Alparslan Türkeş’in enternasyonalizm ve marksizm, liberalizm ve tekelci kapitalizm hakkında söylediklerine ram olduk ta babalarımızın bizi çağırdığı Adalet partilerine, ve benzerlerine gitmedik, iktidar partisinin ikbal ve imkanlarına sırtımızı döndük, 73 yılına kadar bir tek milletvekili olan MHP’ye koştuk. Biz daha bıyıklarımız yeni terlemeğe başlarken namluların üstüne koştuk.25 senelerimizi namluların ucunda yaşayarak, binlerce şehit verip binlercemiz gazi olarak enternasyonalizme, marksizme, liberalizme, faşizme ve kapitalizme karşı, her türlü emperyalizme karşı savaştık.

Şimdi ne oldu ki MHP çizgi değiştirsin? Liberalizm mi değişti ki MHP liberal olsun? Liberal olanlar o zaman da vardı zaten, biz 25 sene sonra onca diyete rağmen liberal olacaktık ise yazık değil mi ölenlere, ölmeyip te sakat kalanlara, çeyrek ömrü ceza yatanlara?

Şimdi bize birileri “dünya değişiyor, hadin biz de değişelim” dese de aldanmayız.

Yarı ömrümüzü “9 ışık” uğruna tükettik, “yeni dünya düzeni”nin “globalizm”ine, sömürgeci batının “liberalizm”ine hiç kimse için biat etmeyiz.

“MHP”ye birşey mi oldu?” demeyin. Ben olamayacağını söylüyorum. Seçim sistemlerinin zaaflarından ötürü son yıllarda MHP’nin yönetim kadrolarına girebilmiş olan birileri bu gayret içinde olabilseler dahi, görülüyor ki bu teşkilatın öz savunması kötü niyeti olanlara geçit vermeyecek olgunluğa erişmiştir.

Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin !

A S A M  B Ü L T E N

U F U K  Ö T E S İ
 
Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ