TÜM YAZILARI

Ülkücüye Mektuplar

Ülkücüye Mektuplar - 1 -
Ülkücüye Mektuplar - 2 -
Ülkücüye Mektuplar - 3 -
Ülkücüye Mektuplar - 4 -
Ülkücüye Mektuplar - 5 -
Ülkücüye Mektuplar - 6 -

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 

ÜLKÜCÜYE MEKTUPLAR


“Bizi ger arpa ok-u yay etti..
anların boynuzun kim ay etti !?..”

 

Tarihle birlikte başlayan bir davanın, 30 küsür yıllık siyasi temsil organını iktidar ortağı yaptığımızda, artık ne olduğumuzu ve ne olmadığımızı gösterebileceğimiz fırsatı yakalamış olmaktan sevinmiştik..

Umduklarımız çok başkaydı ama...

Önce “el tokadı yemediği için kendi yumruğunu balyoz sanan” arka sokak kabadayısı bir “maki”nin eşkıya tavırları ile, kurtulmak istediğimiz imajımız üzerimize mıhlandı ;

Somuncuoğlu’nun -ve bir çok ülkücünün- bu “konjonktür”de MHP’ye yakıştırmış olduğu Cumhurbaşkanlığı makamı için aday olması “Firavun emri”ne karşı çıkmak gibi algılandı ve böyle cezalandırıldı.. Oysa, Genel Başkan “Partimizin adayı değildir” deyip, MHP gurubunu da bu konuda tembihleseydi yine onun istediği olurdu, herkesin diline dolanan rezaleti de yaşamazdık.

Sonra, Rahşan’ın aşağılayıcı ifadelerini içine sindiremeyen Ali Güngör’ün, meclis kürsüsünde bu tahkirleri kendi izni ve bilgisi dışında cevaplamasını, hükümranlığı için bir tehdit olarak değerlendiren Genel Başkan tarafından hukuk ve tüzük hiçe sayılarak ihraç edilmesini seyrettik bütün Türkiye ile birlikte.

En hazini de, en az yarısı ülkücü hareketin mazisinden yetişmiş olan 129 milletvekilinin içinden 10 tane “delikanlı” çıkıp “bu gün ona, yarın bana” diyerek Ali Güngör’ün arkasında duramamasıydı.

Sonra “Tahkim” geldi.. Ve diğerleri..

En sonra iktidarın nimetleri...

Ömrünü davasına vakfetmiş ülkücülerin yerine “çarka uygun” karakterlerle “su başı” tutanlar, bu uğurda “itiş-didiş” çekişmeler..

Bütün yaldızlar döküldü.. Başbuğ’un “ hedefleyin!” dediği yıldızlar bir bir söndü..

Geriye “boynuzları ay gibi olmuş, semirmiş boğalar” ile,

Her zaman “ok ve yay” gibi ince olan o “% 8.5 kemik” kaldı..

A S A M  B Ü L T E N

U F U K  Ö T E S İ
 
Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ