TÜM YAZILARI

Ülkücüye Mektuplar

Ülkücüye Mektuplar - 1 -
Ülkücüye Mektuplar - 2 -
Ülkücüye Mektuplar - 3 -
Ülkücüye Mektuplar - 4 -
Ülkücüye Mektuplar - 5 -
Ülkücüye Mektuplar - 6 -

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 

ÜLKÜCÜYE MEKTUPLAR

 

MİSYONUMUZ BU DEĞİLDİ  

Hiçbir şey tesadüf değil.

“İmam–Hatip”leri kapattıran imzanın Erbakan tarafından atılmış olması ne kadar tesadüf olabilirse “Tahkim”in ve “Ulusal Egemenlik” açısından zaaf içeren diğer yasa ve yaptırımların MHP’ ce imzalanıyor olması da o ölçüde tesadüftür.

Dünyayı ( ve ülkemizi ) yöneten egemen güçler Erbakan iktidarına yol verirken senaryoları hazırdı.

“İmam-Hatip”lerin kapatılması, “İsrail’le Savunma İşbirliği Anlaşması” imzalarını Erbakan’a attırdılar ve sokağı bloke ettiler. Erbakan muhalefette iken başka bir hükümet “İmam-Hatip”leri kapatsa idi, o  Erbakan ülkenin sokaklarını yangın yerine çevirirdi.

Soruyorum, Apo’nun infazı  MHP muhalefette iken sürüncemeye bırakılsa idi ne olurdu?

“Tahkim”i kimse bilmiyor, “Endüstri Bölgeleri Yasa Tasarısı”nı kimse bilmiyor, bunlar hiç konuşulmuyor, halktan özellikle gizleniyor. “Yolu Diyarbakır’dan geçen” AB’nin hep getirecekleri anlatılıyor, neler götüreceğini kimse söylemiyor.  Ama asıl vahim olanlar bunlar. Doğmamış çocuklarımızın dahi gelecekleri ipotek altına  alınıyor.

Hiçbir şey tesadüf değil.

Bizi uçurumun kenarına bilerek getirdiler, aşağıya iteleyip sonra da parmak uçlarımızdan bilerek tuttular. Şimdi naz ile soruyorlar, “Şu imzaları da atacak mısınız, Kıbrıs’ı Karabağ’ı satacak mısınız, bize parya bir ‘Kürt Devleti’ni elceğizinizle kuracak mısınız?” diye.

Hiçbir şey tesadüf değil.

Ne bunların olması, ne bunlar olurken MHP’ nin iktidar ortağı olması. Bunda amaç ülke santim santim satılırken buna dur diyecekleri bloke etmek.

Dik bir yamaçtan aşağıya geri dönülmez bir şekilde yuvarlanıyor değiliz. Ama “Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar...”  belli ki gaflet içinde.

Sadece gaflet !..

Ülkücüler uyanın !

Bizim misyonumuz bu değildi.

EMPERYALİZM bizim göğsümüze çarpınca durmalıydı.

Unuttunuz mu şarkılarımızı ?!

A S A M  B Ü L T E N

U F U K  Ö T E S İ
 
Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ