TÜM YAZILARI

3 Kasım Öncesi

AB İhanettir
Mavi Marmara Toplantısı
MHP Yönetimi
Özlediğimiz Duruş
İst. Günlüğü (Röportaj)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 

3 KASIM ÖNCESİ


Bu işler böyledir işte ;

Dış kapıda iken umursamadığınız,önemsemediğiniz ve durdurmadığınız bela bir gün evin kapısına gelir, orda durdurmadığınızı yatak odasının kapısında bulursunuz, artık geri çekilecek bir yer kalmamıştır ve her şeyi göze almak kaçınılmaz olur.

“3 Kasım” böyle geldi..

Gözünü kulağını tıkayıp kimseyi dinlemeden partiyi tek başına yöneten, “uyum” diye uydurulmuş bir kavram adına bütün ülkücü söylemlerden ve tavırlardan uzaklaşarak AB dayatmalarına geçiş veren Genel Başkan, iş federasyon yasalarına gelince partisinin varlık sebebini hatırlayabilmiş ve her şeyi göze alarak “3 Kasım”ı ilan etmiştir.

Bu kararı da tek başına vermiştir.. O dönemde en yakınında olanlardan bazıları bunu gerek kamu önünde gerek özel sohbetlerde ifade etmişlerdir.

Her şeye rağmen;

Kürsü konuşmalarında, kendisini ve yönetimini beğenmeyenlere, MHP’nin tek ve tapulu sahibi imiş gibi kapıyı gösteren, sanki MHP binlerce şehidi olan bir davanın siyasi temsil organı değil de, diğerleri gibi sadece siyaset yapmak için tercih edilen bir mekân imiş gibi, “bizi beğenmeyen başka partiye gitsin” diyebilmiş olmasına rağmen, ömrünü ve istikbalini bu harekete feda etmişlere bir üyelik hakkını dahi esirgemiş olmasına rağmen, iktidar ortağı olduğu günden itibaren “ne oldum?!” delisi olup kendisini aralarından baş seçen kurmay heyetine dahi kibirlenen, partiyi hukuk, tüzük ve teamülleri yok sayarak, bütün kurumlarını hiçe sayarak, bir krallık gibi yönetmesine rağmen..

3 kasım öncesinde, özlediğimiz ülkücü duruşu yeniden takındığı günlerde, yanında durmak, bu davranışını desteklemek vazifemizdi ve bunu yaptık. 

A S A M  B Ü L T E N

U F U K  Ö T E S İ
 
Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ